Czy w internecie można znaleźć miłość?

Czy w internecie można znaleźć miłość?

Domeną dzisiejszych czasów jest zabieganie. Każdy z nas, ma coraz mniej czasu na szukanie swojej drugiej połówki. Po okresie studiów obracamy się raczej w wąskim kręgu znajomych. Coraz ciężej jest kogoś poznać i w tym miejscu pojawiają się portale randkowe.

Kobiety też są samotne.

Według portali randkowych około 20% znajomości tam zawartych kończy się związkiem. Jest to dość dużo. 

Często mężczyźni mają przekonanie, że atrakcyjne kobiety nie korzystają z tego typu portali, ponieważ nie mają takiej potrzeby. Jest to jednak błędne myślenie. Kobiety żyją w tym samym świecie co mężczyźni. Nie poznają codziennie nowych osób, może cieszą się większym zainteresowaniem i nie muszą wykazywać się aż taką inicjatywą jak mężczyźni.. Jednak to zainteresowanie okazują im mężczyźni, których już znają – jeśli wśród nich nie ma nikogo kto by im pasował, to muszą szukać gdzieś indziej.

Czy poznawanie się przez internet jest normalne?

Na portalu randkowym można znaleźć dziewczynę tak jak w każdym innym miejscu gdzie ludzie się poznają. Jest to tylko sposób na poznanie się, najważniejsze i tak dzieje się miedzy dwojgiem ludzi. Niezależnie czy poznają się w szkole, pracy, klubie, domówce, czy właśnie na portalu randkowym.

Jeszcze kilka lat temu, mówienie o tym, że ktoś poznał się przez internet było wstydliwe. Jednak rzeczywistość się zmienia. Żyjemy w czasach, gdzie urodziły się już dzieci osób, które poznały się przez internet. Social media stały się dużą częścią naszego życia. Świat wirtualny stał się naszą rzeczywistością i nie ma sensu z tym walczyć.

Dużo osób tkwi w związkach, które im się przytrafiły. Dorośli single często lądują w związkach z braku laku z obawy przed byciem samemu. Nikt tego nie mówi głośno, jednak tak wygląda prawda. Korzystanie z portalu randkowego nie jest powodem do wstydu – wręcz przeciwnie. Jest to inicjatywa, która ma na celu znalezienie kogoś kto na prawdę nam pasuje.

jak znalezc milosc w internecie

Jak szukać miłości w internecie?

Na portalach randkowych jednak nie zawsze warto od razu mówić, że szukamy związku na całe życie. Może to być oznaką desperacji, albo próby manipulacji. Atrakcyjne kobiety często mają  doświadczenia z facetami, którzy obiecują im założenie rodziny, tylko po to aby mieć dostęp do ich ciała.

Najlepszym podejściem jest takie, w którym jesteś otwarty na poważny związek, ale musisz najpierw poznać daną osobę i to właśnie jest celem twoich działań.

W końcu tak naprawdę związek to efekt końcowy świetnej relacji, bliskości, więzi, a to trzeba wypracować. Nie ma sensu nakładać na siebie presji w postaci szukania matki swoich dzieci. Dużo szybciej ją znajdziemy, jeśli po prostu będziemy ciekawi drugiej osoby. Takie podejście umila nam cały proces, a także jest bardziej atrakcyjne dla drugiej strony.

Dodaj komentarz