Pierwsza randka.

Pierwsza randka.

Pierwsze randki zazwyczaj są niezwykle ekscytujące. Każda pierwsza randka może być wstępem do dłuższej znajomości. Jednak to sprawia, że często jest to stresujące wydarzenie, które wzbudza ogromne emocje.

Jak pokonać stres przed pierwszą randką?

Nieważne jak długo i intensywnie rozmawiałeś z Kobietą prze internet, a może nawet przez telefon. Rozmowa twarzą w twarz to zawsze coś innego. Szczególnie na pierwszej randce. Będziesz chciał wypaść jak najlepiej, dlatego nie ma możliwości, że się nie zestresujesz. Jednak należy pamiętać, że randka to nie wojna, a okazja aby mile spędzić czas i poznać drugą osobę. Nie tylko ty chcesz się wykazać. Nie tylko Tobie zależy, aby wypaść dobrze. Ona też się stresuje. Skup się na tym aby jak najlepiej poznać kobietę z którą się spotkasz i dobrze się przy tym bawić.

Pamiętaj, że skoro zdecydowała się z Tobą spotkać, to jest już chociaż trochę zainteresowana i chętna, żeby się lepiej poznać.

jak ubrać sie na pierwszą randkę

Jak się ubrać na pierwszą randkę?

To jak wyglądasz nie jest najważniejsze, jednak nie oszukujmy się – wygląd ma znaczenie. Zadbaj o to jak wyglądasz, okazujesz w ten sposób szacunek dziewczynie z którą się spotykasz. Jak cię widzą tak cię piszą. Jeśli pojawisz się w brudnym dresie to będziesz musiał włożyć dużo pracy, żeby zrobić dobre wrażenie. Nie przesadź w drugą stronę. Weź pod uwagę miejsce w którym będziesz spędzał czas i dostosuj do niego swój ubiór. 

Nie musisz wyglądać jak Brad Pitt. Kobiety nie zwracają aż takiej uwagi na wygląd jako taki. Jednak zwracają uwagę na szczegóły i na to czy facet jest zadbany. Zadbane włosy, obcięte paznokcie czy czyste buty to niby oczywiste szczegóły, na które jednak wielu facetów nie zwraca dużej uwagi.

Gdzie zabrać dziewczynę na pierwszą randkę?

Mężczyzna który ma plan działania będzie robił dużo lepsze wrażenie niż ten, który będzie się błąkał i zastanawiał co robić dalej. Pokaż inicjatywę i zdecydowanie. Nie bój się przejąć kontroli nad przebiegiem spotkania.

Pierwsza randka to przestrzeń na poznanie się, więc miej to na uwadze przy wybieraniu miejsca. Zbyt oblegane i głośne miejsca nie są najlepszym pomysłem. W kinie też ciężko będzie o rozmowę i kontakt. Miejsce powinno być też neutralnym terenem, tak abyście oboje czuli się komfortowo. Twoje mieszkanie zostaw na moment, gdy poznacie się już trochę lepiej.

Kameralne miejsca, w których będzie łatwo o komfortową i intymną atmosferę będą najlepsze. np. Kawiarnie czy restauracje.

gdzie zabrać dziewczynę na pierwszą randkę

Pierwsza randka. Kto powinien zapłacić?

Ważną rzeczą, jest aby pamiętać, że nie wszędzie możemy płacić kartą. Więc zawsze miej przygotowane trochę gotówki. Sytuacja, w której będziesz chciał zapłacić, a nie będziesz mógł tego zrobić, może być mega-niezręczna.

Pytanie: Kto powinien płacić na randce, od lat nie doczekało się odpowiedzi. Na pewno słabo wyjdzie, jeśli to dziewczyna będzie płacić za was oboje. Zostanie niesmak. Przyjęło się, że to facet zaprasza dziewczynę i to on płaci rachunek. Pierwsze randki to zazwyczaj mały wydatek, więc jest to raczej gest niż faktyczny wydatek. Mimo tego co wiele osób mówi, zapłacenie za kobietę na pewno zrobi lepsze wrażenie, niż proponowanie podziału rachunku, czy sugerowanie, że to ona ma płacić.

Należy rozróżnić gest płacenia za kogoś, od „szastania” pieniędzmi i obnoszenia się z nimi. Wielu facetów na pierwszej randce robi wszystko, aby pokazać, że ma dużo pieniędzy, co jest świetnym sposobem na spłoszenie wybranki. Jeśli dziewczyna chce podzielić się rachunkiem, to pozwól na to. Zrozum, że może być jej niezręcznie.

Punktualność.

Punktualność nie tylko na pierwszej randce – jest bardzo ważna. Pokazuje szacunek lub jego brak, do drugiej osoby.  Obojętne czy spotykacie się na miejscu, czy przyjeżdżasz po nią do domu. Twoje spóźnienie będzie miało wpływ na całą randkę.

Kilka zasad:

  • Nie przejmuj się jeśli dotrzesz na miejsce drugi. Jeśli nie spóźniłeś się – to wszystko ok.
  • Nie zjawiaj się jednak też dużo wcześniej – szczególnie jeśli odbierasz ją z domu.
  • Jeśli mimo wszystko coś ci wyskoczy i się spóźnisz, to obowiązkowo daj jej znać wcześniej.
  • Nie przeciągaj też randki w nieskończoność. Ogranicz się do jednej – dwóch godzin.

Jak się pożegnać?

Jeśli jesteś samochodem, zapytaj czy podwieźć ją do domu. Zrobisz dobre wrażenie i będziesz miał jeszcze chwilę na rozmowę. Nie wpraszaj się do mieszkania. Staraj się nie być nachalny.

Jeśli widzisz zainteresowanie możesz spróbować ją pocałować lub przytulić w bardziej namiętny sposób, jednak nic na siłę.

Kiedy dojedziecie na miejsce, wysiądź razem z nią i odprowadź kawałek – pod dom. Rób to naturalnie, aby nie zostawić złego wrażenia. Oczywiście zdarza się, że pierwsza randka kończy się u niej w mieszkaniu, jednak jeśli miałoby się to tak skończyć to byłbyś tego pewien, jeśli nie jesteś – to raczej nic z tego.

Następnego dnia możesz zadzwonić i podziękować jej za miło spędzony czas i przy okazji umówić się na kolejną randkę.

Dodaj komentarz