Jak być pewnym siebie?

Jak być pewnym siebie?

Większość facetów, którzy mają problemy w relacjach z kobietami ma problem z pewnością siebie. W tym artykule odpowiem Ci na pytania jak być bardziej pewnym siebie? Jak przestać być nieśmiałym? Jak znaleźć dziewczynę będąc nieśmiałym? Jak pokonać strach przed rozmową? Jak opanować stres?

Pewność siebie to atrakcyjność.

Każda kobieta świadomie lub podświadomie pragnie faceta, który jest pewny siebie. Więc jak być pewnym siebie? Jest to główna cecha, która pojawia się przy wszystkich ankietach na ten temat. Tylko z takim może czuć się bezpiecznie i komfortowo. Pewny siebie facet tworzy poczucie bezpieczeństwa. Sprawia wrażenie, że jest w stanie zaopiekować się swoimi bliskimi. Jest to oznaka siły. Siła to nie zawsze 100 kilogramów mięśni i czarny pas w karate. Siła to umiejętność postawienia na swoim. Posiadanie swojego zdania. Wewnętrzny spokój czy poczucie sensu życia.

Pewność siebie a relacje z kobietami.

Jeśli czujesz się źle sam ze sobą, to automatycznie kobieta będzie czuć się źle w Twoim towarzystwie. Nie może czuć się komfortowo, jeśli Ty mówiąc coś do niej cały się trzęsiesz. Kobieta chce być prowadzona. Kobiety mają ewolucyjnie zaprogramowane kryteria według których oceniają mężczyzn. Właściwie jedno kryterium. Czy facet zapewni bezpieczeństwo jej i jej dzieciom. Dlatego pewność siebie to podstawa. Fundament od którego powinieneś zacząć.

Faceci często patrzą na kobiety jak na kogoś ważniejszego, bardziej wartościowego. Czują, że muszą się starać, boją się coś zepsuć i czują się cały czas oceniani. Często im bardziej zależy im na danej dziewczynie, tym więcej presji na siebie nakładają i dostrzegają więcej swoich deficytów. Automatycznie są coraz mniej pewni tego, że na nią zasługują, że mogą się jej spodobać czy zbudować z nią związek. Najbardziej pewni siebie jesteśmy przy kobietach, na których nam nie zależy. Nie nakładamy na siebie wtedy presji i czujemy wewnętrzny spokój. Nie staramy się sprostać wyimaginowanym wymaganiom, jesteśmy wtedy naturalni. Taka postawa powinna nam towarzyszyć przy każdej kobiecie.

Jak pokonać pewność siebie?

Brak pewności siebie często spowodowany jest kompleksami. Np. na temat wyglądu. Nasi czytelnicy często zadają pytanie: jak znaleźć dziewczynę będąc brzydkim? W 80% przypadków jednak faceci traktują swój wygląd zbyt krytycznie i niszczą w ten sposób swoją pewność siebie zupełnie nie potrzebnie.

Problemem takich osób nie jest wygląd a ich przekonania. Przekonania to nasze opinie na temat rzeczywistości, które determinują to w jaki sposób ją postrzegamy. Takim przekonaniem może być to że jesteś brzydki, nieatrakcyjny, czy nawet nieśmiały. Nasze przekonania mogą być prawdziwe lub nie. Problem w tym, że przekonania mają wpływ na to co robimy i jak się zachowujemy. Więc dopóki będziesz myślał o sobie, że jesteś nieatrakcyjny, to podświadomie będziesz szukał na to potwierdzenia.

Brzmi to troszeczkę magicznie, jednak zostało przeprowadzone na ten temat wiele psychologicznych badań. Działa to podobnie jak mechanizm placebo. Chorzy dostają witaminę C i informacje, że jest to niesamowicie skuteczny lek na ich chorobę. Nic nie powinno się wydarzyć. Jednak stan pacjenta zaczyna się poprawiać, tylko dlatego, że w jego umyślę powstało przekonanie, że bierze lek, który go wyleczy.

Jeśli pragniesz przestać być nieśmiałym, to przyjrzyj się ograniczającym przekonaniom na swój temat, które nie pozwalają ci poczuć się pewnym siebie.

jak stać się pewnym siebie

Jak wyglądać na pewnego siebie?

Skoro jesteśmy już przy temacie wyglądu to pewność siebie ma ogromny wpływ na to jak się prezentujesz. Sygnały niewerbalne to ponad 80% komunikatu jaki wysyłamy do drugiej osoby. Mowa tu o tonie głosu, języku ciała czy kontakcie wzrokowym. Jeśli masz problemy z pewnością siebie, to najprawdopodobniej będziesz chodził zgarbiony, mówił cicho i niewyraźnie, poruszał się chaotycznie. Dla kobiet może to być odpychające, a i inni mężczyźni nie będą Cię chcieli przez to szanować.

Możesz starać się pracować nad swoją mową ciała, jednak najprawdopodobniej nie wiele to da, ponieważ kieruje nią podświadomość. Najprostszą drogą, aby wyglądać na pewnego siebie faceta – to stać się takim facetem.

Nie oszukuj sam siebie i jej.

Niewiele kobiet wyśmieje nieśmiałego faceta. Mają one w sobie wiele więcej empatii niż my. Jednak jeśli facet na siłę udaje macho i zachowuje się jak goryl w tańcu godowym to dopiero wtedy może spotkać się z niemiłą reakcją.

Prawdziwa pewność siebie polega na byciu naturalnym. Jeśli nie czujesz się pewnie to nie udawaj. Zaakceptuj to i postaraj się opanować. Z czasem będzie coraz lepiej.

Doświadczenie.

Pamiętasz jak pierwszy raz jechałeś na rowerze? Czułeś się pewnie? Raczej nie. Ciężko o pewność siebie, gdy robimy coś pierwszy raz. To naturalne. Tak samo jest z pewnością siebie w relacjach. Jeśli do tej pory, nie wykazywałeś się inicjatywą w relacjach. Nie rozmawiałeś z atrakcyjnymi kobietami, lub w ogóle miałeś miało kontaktu z nimi, to nie spodziewaj się, że po przeczytaniu jakiejś książki staniesz się pewnym siebie mężczyzną. To tak nie działa.

Pewni siebie faceci to mit.

Pewność siebie jest w cenie. Dlatego wszyscy dziś chcą wyglądać na mega śmiałych i odważnych. Do tego mamy filmy, w których ociekający testosteronem goście nie boją sie niczego i nikogo, w każdej sytuacji zachowują zimną krew i kamienną twarz. Jest to zakrzywiony obraz rzeczywistości. Tak naprawdę strach jest zakorzeniony w nas bardzo głęboko. Są ludzie bardziej pewni siebie i mniej. Jednak każdy z nas ma w sobie jakieś kompleksy, większe lub mniejsze. Każdy z nas czasami czuje się mały i słaby.

Kluczem, do pewności siebie jest polubić całego siebie, razem ze swoimi wadami. Zaakceptować fakt, że nie zawsze będziemy górą. Nie każda kobieta nam ulegnie, nie każda rozmowa skończy się po naszej myśli. Wraz z doświadczeniem w jakiejś dziedzinie życia (np. w relacjach z kobietami) rośnie nasza pewność siebie.

Nie ma magicznych sposobów na staniu się bardziej pewnym siebie. Nie poprawisz swojej samooceny poprzez powtarzanie afirmacji czy wizualizacje.

Droga do wysokiej samooceny i pewności siebie to praca nad sobą. Kiedy zaczniesz pracować nad swoim charakterem i poprawiać jakość życia to naturalnie będziesz czuł się coraz lepiej sam ze sobą. Zamiast tworzyć wrażenie kogoś kto ufa sobie i jest pewny tego co robi stań się kimś takim.

Pierwszym krokiem, który możesz wykonać jest poznawanie nowych kobiet np. na portalach randkowych. Na naszym blogu znajdziesz zestawienie najlepszych z nich.

Dodaj komentarz