Gdzie znaleźć miłość? Problem XXI wieku.

Gdzie znaleźć miłość? Problem XXI wieku.

Żyjemy w czasach dobrobytu. Większość z nas nigdy nie zaznała skrajnej biedy, niewoli czy wojny. Mamy niesamowite możliwości kierowania swoim życiem. Mimo to z roku na rok rośnie ilość samobójstw, a depresja staje się coraz poważniejszym problemem. W tym bogatym świecie, nie wiemy gdzie znaleźć miłość, która od zawsze była najważniejsza dla ludzkiego szczęścia.

Świat opanowany przez reklamy.

Już kilka lat temu mówiliśmy o nastolatkach, które mają kompleksy bo widzą na okładkach zdjęcia super modelek, które w rzeczywistości swój wygląd zawdzięczają operacjom plastycznym i grafice komputerowej. Mówiliśmy o reklamach telewizyjnych, przekonujących nas, że potrzebujemy tego nowego samochodu.. tego nowego telefonu. Nie był to tak duży problem, ponieważ mogliśmy sobie dozować tego typu treści. Można było odciąć się od reklam, których intencją jest wzniecanie w nas wyimaginowanych pragnień.

Duże firmy pompują niesamowite ilości pieniędzy w działania marketingowe. Te działania w dużym skrócie to wmawianie nam, że potrzebujemy ich produktów. Wmawiają nam to, poprzez kreowanie wizji idealnego życia, które możemy sobie kupić.

Do tego dochodzi świat social mediów. Na facebook’owych profilach upiększamy swoje życie, aby nie wyglądało tak sucho, jak jest w rzeczywistości. Nie zdając sobie sprawy, że każdy robi to samo. Tworzy się w ten sposób błędne koło, które sprawia, że zaczynamy żyć w iluzji.

Ograniczające przekonania.

W takim świecie nasza samoocena jest wystawiana na próbę. Często czujemy się zbyt mało wartościowi, aby znaleźć miłość. Czujemy, że wszyscy inni są tak świetni i tylko nam jakoś nie idzie spełnianie tych wszystkich kryteriów którymi ocenia się ludzi.

Rodzi się w nas poczucie, żeby aby stworzyć z kimś relacje, to musimy osiągnąć tak wiele. Musimy się bardzo postarać i spełnić te wszystkie warunki.

Wielu facetów ma w głowie przekonanie, że musi zarabiać miliony, jeździć nowym mercedesem i mieszkać we własnym mieszkaniu w centrum, a do tego wyglądać jak Brad Pitt. Dopiero wtedy może liczyć na miłość.

Te i wiele innych przekonań w naszej głowie tworzy wymówki, które odwodzą nas od poznawania nowych osób. Już na starcie dajemy sobie spokój, bo nie wierzymy, że możemy znaleźć miłość.

Piszę o tym, ponieważ problemem w dzisiejszych czasach nie jest to gdzie poznawać dziewczyny. Problemem jest niskie poczucie wartości i fałszywe przekonania wykreowane przed media.

jak znalezc milosc

Gdzie znaleźć miłość?

Jeśli zdasz sobie sprawę, że nikt nie jest idealny, zaakceptujesz swoje wady i dasz sobie szansę to będzie to już połowa sukcesu. Oczywiście praca nad sobą jest ważna. Jednak nie odkładaj miłości w czasie. Już w tej chwili masz szansę poznać swoją bratnią duszę.

Jeśli nie prowadzisz zbyt aktywnego życia towarzyskiego, to świetnym miejscem aby zacząć poznawać kobiety będą portale randkowe. Jest to bardzo prosty sposób, aby nawiązać nowe znajomości. Najlepszym portalem randkowym w Polsce jest eDarling, na naszym blogu znajdziesz recenzję tego portalu.

Jeśli doskwiera ci samotność to przestań czytać internetowe poradniki i zacznij działać. Wyjdź na zewnątrz, zacznij uprawiać sport, idź na imprezę, lub od razu zarejestruj się na portalu randkowym i aktywnie zacznij szukać swojej drugiej połówki. Im więcej czasu spędzisz w swojej głowie, szukając rozwiązania swoich problemów tym ciężej będzie ci ruszyć z miejsca.

Dodaj komentarz