Miłość czy przyjaźń? Jak wyjść z friendzone?

Miłość czy przyjaźń? Jak wyjść z friendzone?

Prawdziwa przyjaźń to jedna z najlepszych rzeczy, jakie mogą spotkać Cię w życiu. Możliwość szczerej rozmowy, podzielenia się swoimi myślami i emocjami są nieocenione. Poczucie bycia zrozumianym sprawia że jesteśmy dużo szczęśliwsi. Wszystko zaczyna się komplikować, gdy przyjaźń łączy Cię z dziewczyną do której coś czujesz. W ten sposób tworzy się friendzone. Jak wyjść z friendzone? Jak zmienić friendzone w związek?

Czym jest friendzone?

Friendzone jest relacją, w której jedna osoba jest zakochana, a drugą interesuje tylko przyjaźń. Często jedna osoba nie zdaje sobie sprawy, z istoty sytuacji i cieszy się przyjaźnią, podczas gdy druga strona zakochuje się coraz bardziej.

Friendzone może dotyczyć zarówno mężczyzn jak i kobiet. Jednak najczęściej dotyczy nieśmiałych facetów, którzy boją się zrobić krok naprzód lub długi czas nie są pewni swoich uczuć.

Dla osoby która jest zakochana taka relacja zawsze jest bardzo ciężka. Presja którą czuje zakochany facet powoli zamienia się w frustrację i wyrzuty sumienia, a im dłużej to trwa, tym ciężej coś zmienić.

W jaki sposób powstaje friendzone?

We friendzone lądują najczęściej niezbyt pewni siebie mężczyźni. Poznają dziewczynę, która im się podoba, ale boją się zrobić coś więcej. Boją się, że jeśli dziewczyna nic do nich nie czuje, to wystraszy się i urwie znajomość, a przy okazji się wygłupią.

Zazwyczaj świetnie się rozmawia, czuć chemię. Dziewczyna jest zainteresowana i tylko czeka na kolejny krok faceta… który nigdy nie następuje. Wystraszony chłopak stara się, aby dziewczyna go polubiła i czeka aż wszystko samo się ułoży.

Zainteresowanie dziewczyny jednak nie trwa w nieskończoność. Stopniowo gaśnie. Dziewczyna może pomyśleć, że nie podoba się facetowi jako kobieta, a jedynie jako koleżanka i w ten sposób zostają przyjaciółmi.

Warto zastanowić się, czy jesteś już we friendzone, czy dziewczyna może dalej wysyła ci znaki zainteresowania i czeka na twój ruch? We friendzonie nie ma podtekstów seksualnych, napięcia czy podniecenia z jej strony. Może jeszcze nie wszystko stracone 😉 ?

Często miłość rodzi się w trakcie przyjaźni. Nie każda relacja kobiety i mężczyzny ma podtekst seksualny. Często kiedy trafiamy na kogoś np. w pracy i jesteśmy skazani na tą osobę, to przebywając bardzo długo w swoim towarzystwie nawiązuje się więź i zrozumienie, bardzo dobrze spędza się czas, który i tak trzeba razem spędzić. W ten sposób tworzy się przyjaźń, aż nagle któraś strona zaczyna czuć coś więcej.

Niezależnie od tego w jaki sposób friendzone powstaje, zawsze wygląda bardzo podobnie.

jak wyjść z friendzone

 

Jak wyjść z friendzone?

Nie ma nic złego w przyjaźni mężczyzny i kobiety. Jest to naturalne. Bardzo dobrze jest mieć przyjaciółkę, szczególnie jeśli nie masz doświadczenia z kobietami. Można zobaczyć kobiecy punkt widzenia.

Jednak relacja, w której dusisz się, ponieważ czujesz silne emocje i pociąg, a możesz pozwolić sobie jedynie na przyjacielskie poklepanie po plecach nie jest już taka zdrowa.

Jeśli jesteś już we friendzone, to znaczy że dziewczyna patrzy na wszystko co robisz przez filtr: „kolega/przyjaciel”. W tym momencie, wszystkie rzeczy które mogłyby zadziałać w normalnej sytuacji z nowo poznaną dziewczyną – nic nie dadzą.

Jedna rzecz, którą musisz zrobić, to zmiana jej spojrzenia na Ciebie. Wyjście z friendzone jest trudne z tego samego powodu dla którego większość facetów tam wpada – jest to bilet w jedną stronę. Musisz zniszczyć łatkę przyjaciela, którą sam sobie przybiłeś traktując dziewczynę jak koleżankę i zacząć ją traktować jak kobietę, którą chcesz mieć.

Nie ma sensu podrywanie przyjaciółki. Jeśli będziesz próbował flirtować ze swoją przyjaciółką, to albo będzie to zawsze obracane w żart, albo zrobi się niezręcznie.

Jeśli w głowie dziewczyny na nowo pojawi się pożądanie i zacznie patrzeć na ciebie jak na faceta a nie jak na kolegę to dopiero wtedy możesz próbować ją zdobyć.

Jeśli masz pewność, że dziewczyna nie jest tobą zainteresowana w seksualny sposób i nic do ciebie nie czuje, to raczej niewskazane jest wyznawać jej miłość.

Odpuść

Najlepszym sposobem na to jak wyjść z friendzone to… odpuścić. Jeśli cały czas wasza relacja toczy się trybem przyjacielskim to z dnia na dzień ciężko będzie to zamienić w związek. Najlepiej dać sobie trochę czasu i ograniczyć kontakt. Dziewczyna będzie miała szansę poczuć, że jesteś dla niej ważny i że cie potrzebuje.

Najgorsze co można zrobić to wyskoczyć nagle z kwiatami i wyznaniami miłości, kiedy jeszcze wczoraj byliście tylko przyjaciółmi. Potrzebujesz pewnego napięcia i podniecenia między wami, aby przeramować całą relacje.

Jeśli często się spotykacie i kontaktujecie, to prawdopodobnie jesteś cały w emocjach. Utrudnia ci to sensowne działanie. Taka pauza pozwoli ci ogarnąć głowę, spojrzeć na sprawy spokojnie.

Nawet jeśli wasz kontakt chwilowo ucierpi to i tak łatwiej będzie Ci wprowadzić tę relacje na wyższy poziom. Im mocniejsza będzie przyjacielska atmosfera – tym trudniej będzie wyjść z friendzone. Pewnie boisz się, że stracisz świetną przyjaciółkę, jednak to jest powód dla którego ona jest tylko Twoją przyjaciółką.

Spróbuj nabrać przez ten czas doświadczenia z innymi dziewczynami. Przestań nakręcać się na tą jedną. Paradoksalnie może pomóc ci to później ją zdobyć.

Dobrym pomysłem, dla rozruszania może być zarejestrowanie się na portalu randkowym (Najlepszym polskim portalem randkowym jest eDarling). Nie musisz od razu umawiać się z dziewczynami poznanymi w internecie, ale nawet sam flirt z innymi kobietami może sprawić, że łatwiej będzie ci okazać swojej wybrance zwykłe męskie zainteresowanie.

Zastanów się czego chcesz.

Ważniejszym pytaniem od tego: „jak wyjść z friendzone?”, jest to „czy chce wyjść z friendzone?”. Wielu facetów, którzy nie mają zbyt wielu kobiet w swoim życiu, zaczyna czuć potrzebę bycia w związku. Zastanów się, co czujesz. Czy na prawdę jesteś zakochany w swojej przyjaciółce, czy po prostu zależy ci na związku, a ona jest pod ręką?

Jest to ważne, ponieważ robiąc krok na przód ryzykujesz swoją relacje. Dlatego najlepszą radą jest odpuścić i przestać tak się nakręcać, poznać inne kobiety i spróbować znaleźć inną dziewczynę. Jeśli flirtując z innymi będziesz dalej myślał o tamtej, to naturalnie będziesz dalej chciał z nią być. Możliwe jednak, że kiedy poznasz inne kobiety, docenisz waszą przyjacielską relacje i nie będziesz chciał nic zmieniać.

Jeśli zaczniesz poznawać inne kobiety, ale wciąż będziesz myślał o tej jednej to znak, że powinieneś o nią walczyć. Sam fakt, że w twoim życiu zaczną pojawiać się inne, może zmienić jej podejście do ciebie. Może poczuć się zazdrosna i zacząć traktować cię jak faceta. Kiedy wrócisz do niej i opowiesz, że podczas relacji z innymi kobietami zrozumiałeś, że chcesz jej, a nie żadnej innej to powinno się jej spodobać.

 

 

Dodaj komentarz