Dlaczego nie mam dziewczyny? [6 Powodów]

Dlaczego nie mam dziewczyny? [6 Powodów]

Dlaczego nie mam dziewczyny? To pytanie bardzo często pojawia się w głowach facetów, którzy prowadzą przyzwoite życie, jednak brakuje w nim kobiet. Zaczynają zastanawiać się co robią źle i czy na pewno jest z nimi wszystko ok. Przygotowaliśmy 8 powodów dla których wciąż nie znalazłeś swojej drugiej połówki.

Dlaczego nie mam dziewczyny?

Każdy z nas potrzebuje bliskości drugiej osoby. Zarówno tej fizycznej jak i psychicznej. Poczucie bycia ważnym dla kogoś sprawia, że nasze życie nabiera kolorów. Jeśli w Twoim życiu nie ma drugiej osoby, to w końcu zaczniesz się zastanawiać dlaczego.

Każdy z nas w różnych momentach życia zaczyna odczuwać potrzebę bycia w związku. Niektórzy są bardzo mocno zajęci swoją pasją lub pracą i nie dostrzegają tego, że są samotni. Wiele osób przez większość swojego życia jest tak skupiona na swoich celach, że zupełnie zapomina o takich sprawach jak miłość.

Nie zawsze związek jest czymś czego w danej chwili najbardziej potrzebujemy. Są różne sytuacje życiowe i różni ludzie. Nie jest powiedziane, że każdy z nas musi być w stałym związku.

Nie skupiasz się na jednej kobiecie.

Często faceci piszą i spotykają się z kilkoma dziewczynami na raz. Z każdą z nich flirtują jednak z żadną z nich nie idą dalej. Wejście w poważną relacje, dla wielu facetów jest bardzo stresujące, brzmi jak zamknięcie innych furtek.

Związek to zobowiązanie i obietnica wierności. Każdy związek wiąże się z pewnymi ograniczeniami i odpowiedzialnością więc faceci podświadomie boją się zaangażować.

Często faceci, którzy otaczają się wieloma kobietami w pewnym momencie sami sobie zadają pytanie: czemu właściwie nie mam dziewczyny?

Jeśli masz dobre relacje z wieloma kobietami i zaczynasz odczuwać coraz silniejszą potrzebę bycia w związku to może czas aby spróbować poprowadzić którąś z tych relacji dalej?

Chcesz za bardzo.

W odróżnieniu od pierwszej sytuacji w której ktoś boi się związku i podświadomie od niego ucieka.. może być zupełnie odwrotnie. Wielu facetów czuje bardzo silną potrzebę bycia w związku i chcą tego od razu! Nie chcą czekać i boją się, że zostaną sami na zawsze.

Strach przed samotnością objawia się bardzo widocznie i sprawia, że stajesz się w oczach kobiet zwykłym desperatem. Jeśli idziesz na pierwszą randkę z nastawieniem – „muszę ją mieć”, to dziewczyna to czuje i ucieka.

Nie napalaj się zbytnio na związek i nie oczekuj, że znajdziesz swoją wybrankę w jeden weekend. Jeśli codziennie męczysz się i zastanawiasz „dlaczego nie mam wciąż dziewczyny” to tylko utrudnia ci zmianę tego stanu rzeczy.

Odpuść trochę i nastaw się na poznawanie kobiet a nie na szukanie związku. Jeśli jesteś bardzo spragniony kontaktu z kobietami możesz spróbować portali randkowych – to powinno przyśpieszyć szukanie Twojej wybranki.

Nie poznajesz nowych kobiet

Jeśli pracujesz od dawna w jednej firmie i obracasz się w gronie tych samych znajomych, to możliwe że nie poznajesz zbyt wielu nowych kobiet. Jeśli nie masz w czym wybierać to może być ci ciężko znaleźć dziewczynę.

Sposobem na poradzenie sobie z tym może być poznawanie nowych osób na imprezach, rozpoczęcie treningów w grupach (np. pójście na lekcji tańca dla singli), czy wychodzenie do klubów i podchodzenie do dziewczyn.

Dobrym sposobem na poznanie nowych ludzi są też portale randkowe. Na naszym blogu znajdziesz ciągle aktualizowany ranking najlepszych portali w Polsce

Nie uczysz się na błędach.

Jeśli próbujesz swoich sił w podrywaniu dziewczyn i ciągle masz słabe efekty, to warto zastanowić się co robisz źle. Wielu facetów ciągle próbuje tych samych metod na zdobycie różnych kobiet i żadną im nie wychodzi. Warto zastanowić się wtedy nad swoją osobą i swoim zachowaniem i znaleźć przyczynę swoich niepowodzeń.

Jeśli twoje relacje kończą się zawsze w tym samym miejscu np. po pierwszej randce, to zastanów się jakie są punkty wspólne wszystkich Twoich pierwszych randek. Może robisz coś za każdym razem i to ta rzecz skreśla cię jako kandydata?

Jeśli chcesz być dobry z kobietami, to musisz się rozwijać, aby się rozwijać musisz znajdować swoje słabe strony i nad nimi pracować. Nie ma innej drogi rozwoju.

czemu nie mam dziewczyny

Nie wierzysz w siebie.

Wielu facetów już na starcie stawia siebie bardzo nisko. Mimo że mają dobrą pracę, nie mieszkają z rodzicami, mają jakieś zainteresowania i potrafią rozmawiać w ciekawy sposób to czują się mało atrakcyjni.

Niska samoocena to plaga naszych czasów, która zabija twoją atrakcyjność i ogólnie jakość życia. Jeśli nie czujesz się na tyle wartościowy, aby jakakolwiek atrakcyjna kobieta się o ciebie starała to ciężko Ci będzie zbudować solidny związek.

Aby zbudować sensowny związek każda ze stron musi dostać od drugiej jakąś wartość. Jeśli nie czujesz się wartościowy to podświadomie będziesz czuł że nie zasługujesz na związek z żadna z dziewczyn która ci się podoba.

Oczekujesz zbyt wiele od relacji.

Jeśli jesteś singlem to możesz mieć nierealne wyobrażenie na temat związków. Możliwe, że oczekujesz czegoś niesamowitego, na wzór hollywoodzkich komedii romantycznych.

Obniż swoje oczekiwania a najlepiej zupełnie się ich pozbądź. Otwórz się na nowe doświadczenie jakim będzie dla ciebie związek z dziewczyną. Postaraj się czerpać z relacji jak najwięcej przyjemności już od samego początku.

Scenariusze filmowe rzadko kiedy są realistyczne. Piękni aktorzy i zapierające dech w piersiach historie są bardzo fajne, jednak mogą wpędzić cię w kompleksy, jeśli podejdziesz do nich zbyt bezkrytycznie.

Może ciągle zadajesz sobie pytanie „dlaczego nie mam dziewczyny”, a jednocześnie ucinasz relacje, które nie spełniają twoich wygórowanych oczekiwań?

Dodaj komentarz